Left Banner

Left Banner

Šilumos siurbliai

Šilumos siurbliai: šiuolaikiška efektyvi ir ekologiška šildymo įranga!

Aktyvūs filtrai

Šilumos siurbliai

Šilumos siurbliai – tai moderniausi šildymo įrenginiai šiuo metu esantys rinkoje, dėl pat paprastos ir nebrangios eksploatacijos susilaukiantys vis daugiau visuomenės dėmesio. Šilumos siurbliai priskiriami prie atsinaujinančią energiją naudojančių įrenginių. Įsirenginėjantiems šilumos siurblius savo būstuose numatomos valstybės kompensacijos pagal priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, biokuro, geoterminės energijos ar kt.) panaudojimas individualiuose gyvenamosios paskirties pastatuose“. 2019 m. paraiškos priimamos nuo šių metų gegužės mėn. Skiltyje Straipsniai galite sužinoti reikalavimus keliamus gyventojams, norintiems gauti paramą, keičiant biokuro katilą į šilumos siurblį. Šiame straipsnyje taip pat sužinosite, kokie reikalavimai keliami įrangai ir kokia dalis išlaidų gali būti kompensuojama.
Šilumos siurbliai montuojami individualiuose namuose, butuose, biuruose, nedidelėse visuomeninėse bei gamybinėse patalpose. Jų funkcionalumas pakankamai universalus. Siurbliai šildo patalpas taip pat ruošia karštą vandenį, o vasarą gali tarnauti ir kaip patalpų kondicionieriai. Šilumos siurbliai vertinami dėl paprasto montavimo ir nesudėtingos bei pigios eksploatacijos. Juos galima valdyti nuotoliniu būdu, todėl išvykus net ir į tolimas keliones namai ir sodybos bus nenutrūkstamai šildomi.
Pasirinkus tinkamo modelio šilumos siurblį, nereikia rekonstruoti visos šildymo sistemos, jį nesunkiai pritaikysite jau esamai ir eksploatuojamai sistemai. Dalis įrenginių pritaikyti tiekti šilumą ne tik grindinio, bet ir radiatorinio šildymo kontūrams.

Šilumos siurbliai oras-oras
Šilumos siurbliai oras-oras naudoja šiluminę energiją iš aplinkos (lauko oro) ir perduoda ją viduje esančiam blokui, kuris ventiliatoriaus pagalba paskleidžia šilumą patalpų viduje. Šilumos siurblių oras-oras viena iš dalių montuojama patalpose, kita – pastato išorėje. Gaminant oras-oras siurblius naudojamos technologijos, sumažinančios elektros energijos vartojimą, todėl šių siurblių įrengimo kaina atsiperka per kelerius metus. Be to, šilumos siurbliai oras-oras padeda subalansuoti drėgmės lygį ir šaltuoju metų laiku patalpų orui neleidžia per daug išsausėti. Įrengiant siurblius oras-oras neprireikia jokių žemės darbų. Šilumos siurbliai oras-oras pritaikomi atsižvelgiant į šildomų patalpų dydį (kvadratūrą). Šiek tiek galingesnius siurblius reikėtų rinktis pastatuose aukštomis lubomis ir dideliais langais. Geraskatilas.lt padės pasirinkti reikiamo galingumo šilumos siurblį.

Šilumos siurbliai oras-vanduo
Šilumos siurbliai oras-vanduo, naudoja šilumą iš lauko oro ir, kaip aušinimo proceso produktą išskiria šilumą, perduodamą į vidinį šilumos siurblio bloką. Ši energija per šilumokaitį šildo vandenį esantį talpoje. Per metus šilumos siurbliai oras-vanduo gali sutaupyti apytiksliai 50-60% namui bei karštam vandeniui reikalingos šilumos energijos. Oras-vanduo šilumos siurbliai itin tinka statiniams, kuriuose sumontuotos šildomos grindys. Siurblys nuolat palaiko neaukštą temperatūrą ir garantuoja tolygų pastato šildymą. Šio tipo siurbliams įrengti reikia mažesnių investicijų, lyginant, pavyzdžiui, su žemė-vanduo šilumos siurbliais, jie greitai ir lengvai sumontuojami, tinka naujai statomuose ar renovuojamuose namuose. Dar vienas šilumos siurblių oras-vanduo privalumų – išvengiama grunto kasimo, kitų papildomų darbų.

Šilumos siurbliai oras-žemė
Oras-žemė šildymo sistema, dažnai vadinama tiesiog geoterminiu šildymu, šiluminę energiją iš žemės gelmių perduoda į pastato šildymo/kondicionavimo sistemą. Oras-žemė šilumos siurbliai montuojami pastatų viduje, tačiau pasirinkus šilumos siurblius oras-žemė papildomai reikia įrengti gręžinius (požeminius kolektorius), tad sistemos įrengimo kaštai – didesni, palyginus su kitų aptartųjų šilumos siurblių.

Garsiausiai vertinami šilumos siurblių gamintojai
„Atlantic“ – oras-vanduo siurblių gamintojas, įsikūręs Prancūzijoje. „Atlantic“ šilumos siurbliai iš kitų išsiskiria patogiu valdymu ir puikiu dizainu, jie dar žinomi ir kaip taupūs bei padedantys tausoti aplinką.
Lietuviams puikiai pažįstami ir lengvai montuojami A+++ energijos efektyvumo klasei priskiriami „Daikin“ šilumos siurbliai, atitinkantys ekologiškiems namams keliamus reikalavimus. „Daikin“ siurbliai montuojami prie sienos, todėl nebūtina turėti katilinės.
Tarptautinė kompanija GREE gamina daugiausia oras-oras šilumos siurblius. Projektuojant šiuos siurblius pasitelkiamos modernios technologijos, daug dėmesio skiriant kokybės kontrolei ir įrangos aptarnavimui.
Garsusis „Panasonic“ koncernas gamina „Aquarea“ šilumos siurblius oras-vanduo. „Panasonic“ sukūrė unikalią patentuotą technologiją, padidinusią siurblių našumą. „Aquarea“ siurbliai vertinami dėl modernaus dizaino, kompaktiškumo, gamyboje pasitelkiamų inovacijų.
Viessmann šilumos siurbliai oras-vanduo ir oras-žemė geriausiai pritaikyti grindinio šildymo sistemai. Šildant grindis dėl didelio ploto pakanka žemos termofikato temperatūros, tad „Viessmann siurbliai garsėja kaip vieni ekonomiškiausių ir tyliausiai dirbančių įrenginių.
Rinkoje sparčiai populiarėja ir kitų gamintojų – „Baxi“, „Bosch“, „Electrolux“, „Mitsubishi electric“, „Samsung“ ir kt. – šilumos siurbliai.

 
cookie Slapukų sutikimas