Filtruoti pagal

Kategorijos

Kategorijos

Left Banner

Left Banner

Rankšluosčių džiovintuvai

Rankšluosčių džiovintuvai Įvairūs dizainai ir modeliai Efektyvūs

Tikrieji namų pagalbininkai – Rankšluosčių džiovintuvai. Kaip tinkamai juos pasirinkti?

Daugelis įpratę, jog rankšluosčių džiovintuvas turi kitą pavadinimą - gyvatukas. Bet nesvarbu kaip pavadinsime, turime pripažinti, jog su jais namai yra daug jaukesni ir komfortiškesni. Vonios kambarys, kuriame yra elektriniai rankšluosčių džiovintuvai tampa daug jaukesnis, šiltesnis ir malonesnis, juk visi norime šluostytis sausu rankšluosčiu ir praustis šiltoje patalpoje. 

Patys rankšluosčių džiovintuvai būna kelių tipų. Aptarkime juos detaliau.

Rankšluosčių džiovintuvas kiekvieno skoniui ir kišenei

Rankšluosčių džiovintuvas dažniausiai - tai nedidelis radiatorius, skirtas rankšluosčių džiovinimui. Rankšluosčių džiovintuvai būna kelių rūšių:

 • Vandeniniai gyvatukai - tai tokie džiovintuvai, kurie yra prijungti prie bendros šildymo sistemos. Besirinkdami kurį pirkti, atkreipkite dėmesį į jo pajungimą: dešininį, kairinį, apatinį, universalų, per vidurį ir pan. Tokie šildytuvai gali funkcionuoti ištisus metus.

 • Rankšluosčių džiovintuvas elektrinis- tokie džiovintuvai jungiami į elektros tinklą ir veikia naudodami elektros energiją. Deja ši įranga gali stipriai išpūsti Jūsų sąskaitą už sunaudotą elektrą;

 • Kombinuoti gyvatukai - galimi keli šildymo variantai – naudoti šildymo sistemos karštą vandenį arba įjungus į elektros tinklą, šildyti naudojant elektros energiją.

 • Infra spindulių plokštės gyvatukai – tai infraraudonųjų spindulių universalūs įrenginiai, viename ir šildytuvas, ir rankšluosčių džiovintuvas.

Jei planuojate įsigyti elektrinį gyvatuką, turėkite omenyje, jog Jums papildomai gali tekti nusipirkti ir kaitinimo elementą - teną. Tai priklausys nuo pasirinkto gyvatuko komplektacijos. O jeigu nuspręstumėte įsirengti kombinuotą arba gyvatuką veikiantį nuo šildymo sistemos karšto vandens, Jums taip pat gali tekti įsigyti kaitinimo elementą teną arba termoreguliatorių. Tai priklausys nuo perkamo gyvatuko komplektacijos.

Turėkite omenyje, jei sugalvosite įsirengti plieninį rankšluosčių džiovintuvą, jis tinka tik uždarai sistemai. Šiluma būtų teikiama tik šildymo sezono metu. 

Populiariausi ir patikimiausi rankšluosčių džiovintuvų gamintojai

Apsisprendžiant kokį džiovintuvą pirkti, visada pravartu peržiūrėti informaciją internete, paklausti draugų ir artimų asmenų nuomonės šiuo klausimu.

 Rankšluosčių džiovintuvai akcija atrodo labai viliojančiai daugeliu atveju, tačiau neapsigaukite ir rinkitės atsakingai, nes tai pirkinys daugeliui metų. 

 Galime aptarti Lietuvos rinkoje įsitvirtinusius patyrusius gyvatukų gamintojus:

 • Elonika 

 • Terma gyvatukai

 • Enix džiovintuvas

 • Thermal trend

Patarimai kaip tinkamai pasirinkti gyvatuką

Jei apsisprendėte, jog Jūsų namuose, bute arba biure turi būti gyvatukas paminėsime Jums kelis faktus, kurie padės apsispręsti dėl Jūsų modelio pasirinkimo.

Kaip žinote, gyvatukai naudojami tam, kad džiovintų rankšluosčius, drabužius ar kitus daiktus, sumažintų drėgnumą vonios kambaryje ir grybelio bei pelėsio atsiradimo tikimybę. Dabar net siūlomi modeliai prieškambariams ir virtuvei. 

 Renkantis gyvatuko pagaminimo medžiagas siūlome atsižvelgti į:

 • Variniai ir žalvariniai rankšluosčių džiovintuvai yra vieni iš praktiškesnių įrenginių, tačiau jų kaina aukštesnė nei pagamintų iš kitų medžiagų;

 • Aliumininiai gyvatukai yra nebrangūs, gerai perduoda šilumą. Jie yra pakankamai stilingi ir puikiai dera šiuolaikiškame vonios kambaryje.

 • Plieninių džiovintuvų kaina viliojanti, tačiau gamintojų siūlomi modeliai nėra labai modernūs ir originalūs.

 • Patys patvariausi ir, tur būt, dažniausiai naudojami yra nerūdijančio plieno.

Kaip matote tai svarbūs aspektai. Vandeniniai rankšluosčių džiovintuvai yra patys populiariausi, ypač daugiabučiuose, kur vonios kambaryje dažniausiai kaupiasi vandens garai, o tai įtakoja grybelio, pelėsio atsiradimą.

 Vertinkite viską atsakingai, nes Jūsų namų šiluma labai svarbi. Rinkitės gamintojus ir galėsite mėgautis siūloma stilinga įranga, aksesuarais savo vonios kambaryje. Galimi įvairūs spalvų ir formų variantai. Nepamirškite, jog renkantis rankšluosčio džiovintuvą, reikia visų pirma pagalvoti apie įrenginio praktiškumą, nes stilingas, naujoviškas gyvatukas atrodys įspūdingai, bet, deja, gali būti nepatogu jį naudoti kaip džiovyklą ir džiovintuvas negalės atlikti savo pagrindinės funkcijos.
 • ELONIKA

  Elonika džiovintuvai Jūsų vonios kambario jaukumui ir šilumai

  UAB “Elonika” yra gerai žinomas rankšluosčių džiovintuvų gamintojas Lietuvoje. Siūlomi ne vien standartiniai, bet ir šiuolaikiški modernūs sprendimai. Rankšluosčių džiovintuvai Elonika pasižymi ilgaamžiškumu ir patvarumu. Gaminami ne vien tik įmonės inžinerių suprojektuoti ir pateikti vartotojui vandeniniai rankšluosčių džiovintuvai, bet taip pat gyvatukai ir kopetėlės pagal individualius užsakymus bei kiti pagal Jūsų pageidavimą panašaus pobūdžio gaminiai.

  Elonika rankšluosčių džiovintuvai skirti ne tik vonios kambariui, Jūs galite sėkmingai juos pritaikyti ir virtuvės patalpose.

  Džiovintuvai Elonika – gaminiai siūlomi Jūsų namų jaukumui 

  Galimi įvairių tipų Elonika džiovintuvai:

  • Elektriniai gyvatukai - gaminami įvairaus dizaino ir įvairių matmenų. Džiovintuvuose  įmontuojamas šildymo elementas su jungikliu ir signaline lempute – diodu. Jie gali puikiai pasitarnauti kaip paprasto radiatoriaus pakaitalas, kai namuose reikia šilumos, o nedirba šildymo sistema, arba tiesiog norisi kuo greičiau išdžiovinti savo vonios rankšluosčius. 

  • Kilpiniai gyvatukai - esantys iki 70 cm pločio, o aukštis net iki 1.09 metro.

  • Džiovintuvai primenantys kopetėles. Įmonė gali jums pagaminti pagal pageidaujamus išmatavimus. Yra galimybė net pritaikyti laikiklius pagal Jūsų seno gyvatuko buvimo vietą.

  • Gyvatukus ir kopetėles galima padengti chromu arba nudažyti milteliniu būdu priklausomai nuo to, kokios spalvos pageidaujate. Paprastai ta pačia spalva nudažomi ir laikikliai bei pajungimo detalės.

  Kaip teisingai pasirinkti džiovintuvą, kad galėtumėte juo džiaugtis ilgai

  Jei apsisprendėte, dėl to, kokio gamintojo rankšluosčių džiovintuvą montuosite savo namuose, pasiūlysime Jums keletą naudingų patarimų kaip teisingai išsirinkti labiausiai Jūsų namams tinkančius džiovintuvai Elonika:

  • Rinkdamiesi džiovintuvą Jūs turėtumėte apsispręsti į kokią šildymo sistemą jį pajungsite. Jei tai bus karšto vandens Sistema, nesvarbu ar gyvenate daugiabutyje ar individualiame name, tuomet Rankšluosčių džiovintuvai Elonika šildys žiemą bei vasarą. Čia galima montuoti, banguotus – kilpinius arba kopetėlių formos gyvatukus iš vario ir nerūdijančio plieno. Šiose sistemose neleistina montuoti plieninių džiovintuvų.

  • Jei montuosite į uždarą centrinio apšildymo sistemą, tada Jūsų džiovintuvas šildys tik kol bus šildomos patalpos. Tokiu atveju galima montuoti bet kokio tipo gyvatuką. Yra galimybė naudotis kombinuotu šildymu, kai vasaros metu naudojamas įmontuotas elektrinis kaitintuvas, o prasidėjus šildymo sezonui – centrinio šildymo sistemos karštas vanduo. Taupymo sumetimais, kad efektyviau ir ekonomiškiau būtų naudojama šilumos energija, prie rankšluosčių džiovintuvų montuojami termoreguliatoriai. Kombinuotam šildymui tiktų kopetėlių formos arba kilpiniai gyvatukai su grįžtamu vandens srautu.

  • Galimi keli kombinuoto šildymo variantai: pirmasis - kai vanduo paduodamas ir grįžta per specialų mazgą montuojamą vienoje iš kopetėlių pusių, o kitoje pusėje montuojamas elektrinis kaitintuvas, o antrasis variantas - kai vandens padavimo ir grįžimo įvadai parenkami pagal gyvatuko ar kopetėlių vamzdžių centrus. Tada vienoje pusėje būna elektrinis kaitintuvas, o kitoje - balansinis ventilis. 

  • Dar vienas iš Elonika rankšluosčių džiovintuvai variantų - tai šildymas vien tik elektros energija. Visi gyvatukai užpildomi specialiu skysčiu ir juose sumontuojami kaitintuvai turintys termoreguliatorius.

  Turėkite omenyje, jei montuojate džiovintuvą į karšto vandens sistemą, tam labiausiai tinka gyvatukai pagaminti iš vario, žalvario arba nerūdijančio plieno. Jie nesaveikauja su vandeniu, neprasideda korozijos procesas. Kalbant apie karšto vandens vamzdyną rekomenduojama jį  įžeminti, taip pat būtina įžeminti pačius elektrinius džiovintuvus. Europos Sąjungoje visų elektrinių prietaisų kištukai ir elektros tinklo lizdai turi įžeminimą, todėl šis klausimas yra jau išspręstas.

  Rinkdamiesi norimą gyvatuką įvertinkite visus šiuos faktorius, nes kartais lieka neišnaudoti įrangos privalumai: kai pasirenkamas ar sumontuojamas džiovintuvas per didelio galingumo ir eksploatuojamas ne pilnu pajėgumu, arba atvirkščiai, pasirenkamas per mažo galingumo įrenginys. Galite pasitarti su specialistais, kurie pagelbės tiek renkantis, tiek montuojant džiovintuvą. Specialistai atliks tai daug geriau ir greičiau už Jus, nes reikalingos šios srities žinios ir įgudimas. Profesionalai, pastoviai dirbantys su Elonika įranga, montavimą ir prijungimą atliks pagal gamintojo nustatytus reikalavimus, ir Jūsų pasirinktas džiovintuvas funkcionuos daugelį metų be trikdžių ir gedimų.

 • TERMA
 • ENIX
 • THERMAL TREND

Aktyvūs filtrai