Left Banner

Left Banner

Vandens šildytuvai

Vandens šildytuvai Efektyvūs ir ilgaamžiai Įvairūs gamintojai Pirkti pigu

Aktyvūs filtrai

Vandens šildytuvas: nuo ko pradėti rinktis?

Vandens šildytuvas arba boileris – tai įrenginys, kuris atlieka itin svarbią funkciją – ruošia karštą vandenį. Šios vandens šildymo įrangos pasirinkimą daugiausiai nulemia vandens vartotojų skaičius bei pastato šildymo būdas. Siekiant, kad įranga būtų priderinta prie įvairių šildymo sistemų, įvairių patalpų bei skirtingų vartotojų poreikių, gamintojai siūlo įvairių tipų boilerius – nuo kombinuotų iki greitaeigių. Būtent teisingas šildytuvo pasirinkimas, įvertinant savo poreikius, turėtų būti pirmasis Jūsų žingsnis planuojant įrangos įsigyjimą.

Vandens šildytuvų tipai: kas geriausiai tinka Jūsų namams?

Priklausomai nuo Jūsų poreikių ir jau įrengtos šildymo sistemos, reikėtų atitinkamai parinkti ir šildytuvą. Visų pirma, svarbu suprasti, kuo skiriasi skirtingų rūšių boileriai. Geras Katilas kataloge yra keturių tipų vandens šildymo įrenginiai:

  •   Kombinuoti – puikus pasirinkimas gyvenantiems individualiuose namuose bei kotedžuose, kur yra atskiras šildymo katilas. Šaltuoju sezonu vandenį juose galima ruošti naudojant termofikatą - dažniausiai karštą vandenį - iš išorinio šilumos šaltinio, o prasidėjus šiltajam metų sezonui, jis gali būti šildomas naudojant vien elektros energiją. Kombinuoti boileriai užtikrina karšto vandens paruošimą visus metus su nedidelėmis išlaidomis, todėl jie yra ypač patogūs ir efektyvūs. Šio tipo vandens šildytuvą taip pat galima prijungti prie saulės kolektorių ir šilumos siurblių.
  • Elektriniai – šios rūšies šildytuvai yra vieni populiariausių, ypač tinkantys namuose, kur nėra šildymo sistemos, prie kurios būtų galima prijungti boilerį. Jie vandenį šildo naudodami elektros energiją. Kadangi šildymas vyksta palaipsniui, tokiems boileriams nereikia galingos elektros tinklo instaliacijos. Vanduo ruošiamas elektriniu tenu (kaitinimo elementu).
  • Dujiniai – tokie šildytuvai yra bene ekonomiškiausi iš visų. Gamtines ir suskystintas dujas naudojančio boilerio viduje užsideganti liepsna kaitina tekantį šaltą vandenį, ir akimirksniu jį sušildo.
  • Momentiniai – tai pigūs vandens šildytuvai, idealai tinkantys turintiems vasarnamius ar sodybas, kuomet nėra reikalingas pastovus karšto vandens ruošimas, tačiau jie puikiausiai tinka ir esant nuolatiniams karšto vandens poreikiams. Momentiniai boileriai maitinami elektros energija, jiems nereikia ypatingos priežiūros, vanduo sušildomas greitai ir neribotais kiekiais. Šiuose boileriuose nėra didelės vidinės talpos, todėl išvengiama didelių šilumos nuostolių. Tokia konstrukcija garantuoja maksimalų patogumą ir efektyvumą.

Pasirinkimų tikrai nemažai, todėl belieka nuspręsti, kas Jums labiausiai tinka. Mūsų parduotuvė Tvarus Katilas parduoda vandens šildytuvus, kurie pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu. Asortimente rasite tokių patikimų gamintojų kaip Ariston, Sime, Dražice, Tatramat, Electrolux bei Kospel įrenginius. Garantuojame, jog įsigiję bet kurį iš Tvarus Katilas siūlomų gaminių tikrai nepasigailėsite.

Į ką būtinai reikia atkreipti dėmesį renkantis vandens šildytuvus?

Norint, jog būsto šildymo sistema veiktų nepriekaištingai ir nesukeltų papildomų nepatogumų, kiekviena jos dalis turi būti tinkamai suderinta. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog boilerio pasirinkimas nėra labai reikšmingas procesas, bet tai yra Jūsų ilgalaikė investicija, todėl reikia viską gerai apsvarstyti ir sprendimą priimti atsakingai. Būtina atsižvelgti į kelis labai svarbius aspektus:

  • Montavimo tipas. Didelės talpos šildytuvai montuojami dvejopai – horizontaliai arba vertikaliai, pastaruosius galima įrengti tiesiog virš vonios, o taip pat vanduo juose įšyla daug greičiau. Mažos talpos (pvz. momentiniai) boileriai gali būti montuojami virš arba po plautuve ar praustuvu, priklausomai nuo to ar įrenginį montuosite virtuvėje ar vonios kambaryje.
  • Šildytuvo talpa. Pats reikšmingiausias parametras planuojant pirkti vandens šildytuvą, kurį reikia rinktis pagal tai, kiek žmonių naudosis vandeniu. Skaičiuojama, jog 2–3 asmenų šeimai, kuri naudojasi vien tik dušu, pakanka maždaug 80 litrų tūrio boilerio, o štai 4–5 asmenų šeimai jau reikėtų apie 100–120 litrų talpos šildytuvo. Jei namuose taip pat yra įrengta ir vonia, šildytuvo talpa turėtų būti dvigubai didesnė.
  • Išmatavimai ir forma. Priklausomai nuo to, kurioje vietoje svarstote montuoti naująjį įrenginį, turėtumėte atsižvelgti į boilerio dydį, nes kitaip jis gali netilpti. Visgi dėl to nerimauti nereikėtų – šildytuvai gali būti tiek dideli, tiek labai kompaktiški, todėl tikrai atrasite Jums tinkamą variantą.
  • Šildymo galia ir vandens sušildymo laikas. Kuo didesnis boilerio galingumas, tuo greičiau bus paruoštas vanduo. Kiekvienos rūšies šildytuvai karštą vandenį paruošia per skirtingą laiko tarpą, todėl renkantis įrangą įvertinkite ir vandens sušildymo laiką.

Be jau minėtų parametrų reikėtų atkreipti dėmesį ir į planuojamą boilerio įrengimo vietą – norint užtikrinti maksimalų efektyvumą, jis turėtų būti įrengtas kuo arčiau vandens vartojimo vietos.

Jei kyla neaiškumų ar reikia profesionalios konsultacijos dėl vandens šildymo įrangos? Susisiekite su Tvarus Katilas specialistais ir mes Jums padėsime. Prekės gali būti pristatytos Jūsų nurodytu adresu arba jas galite nemokamai atsiimti mūsų parduotuvėje Vilniuje – Savanorių pr. 176, PC Norfa bazė.

 
cookie Slapukų sutikimas